مواد اولیه مورد استفاده در محصولات

مواد اولیه مورد استفاده در محصولات

مواد اولیه مورد استفاده شیرآلات برند GAZAR، بر اساس  نیاز مشتریان از نوع فولاد کربن ، نیکل، فولاد ضد زنگ، آلیاژهای استیل و سوپر آلیاژها است.

۱. کربن استیل

۲. فولاد ضد زنگ، آلیاژهای استیل، سوپر آلیاژها

۳. ورقه های نیکل

موارد کاربرد انواع شیرآلات:

از آنجایی که کاربرد شیر و نیز مشخصات سیال، از عوامل اصلی در انتخاب نوع شیر و نوع مواد اولیه جهت ساخت آن می باشد، این امر در طراحی ها بسیار مهم تلقی می شود. در مورد سیالات عادی می توان طیف وسیعی از مواد را جهت ساخت به کار گرفت اما این امر در مورد سیالاتی با ویژگی های متفاوت از لحاظ ویسکوزیته، میزان چسبندگی، درصد خورندگی، میزان فرار بودن، تحمل دما و فشارهای مختلف ف دامنه انتخاب مواد اولیه را محدود تر و طراحی شیآلات برای این سیالات را تخصصی تر می کند.

سیستم کنترل و تضمین کیفیت:

برای ارائه بهترین کیفیت تمامی تجهیزات ورودی و خروجی به کارخانه توسط تیم کنترل و تضمین کیفیت شرکت صدرا ماهان پارسیان بررسی و توسط تجهیزات موجود تست شده و مورد سنجش قرار می گیرند. در این راستا بخشی از خدمات بازرسی، برون سپاری می گردد و در این خصوص همواره قدردان همکاران مان در آزمایشگاه های همکار خواهیم بود.

از آنجا که شیرآلات تاثیر مستقیمی در عملکرد صحیح زیرساخت و فرآیند تولید مستمر در صنعت دارند، کنترل کیفی و بازرسی شیرآلات صنعتی موضوع مهمی تلقی می شود.  نشت یا ایجاد مشکل در این بخش می تواند چرخه تولید یا خدمت رسانی را در این صنایع مختل کند و یا حادثه آفرین باشد.شیرآلات صنعتی فشار را کاهش می دهند، جریان را تنظیم می کنند یا از فرآیند انتقال محافظت می کنند. بنابراین بدیهی است که کارایی مراکز حساسی نظیر پتروشیمی ها ، پالایشگاه ها ، نیروگاه ها و سایر واحد های صنعتی چه از نظر خروجی، چه قابلیت اطمینان و یا عملکرد صحیح مستقیما تحت تاثیر عملکرد شیرها قرار می گیرند.

به همین دلیل استانداردهای مختلفی جهت تست و بازرسی شیرآلات صنعتی توسط سازمان های مختلف معرفی شده اند.این استانداردها برای اطمینان از انطباق شیرآلات با الزامات فنی، شرایط فرآیند و مقررات زیست محیطی ضروری و اجباری هستند.هم چنین این استانداردها مهندسین را در روند انتخاب شیر در مواردی نظیر جنس، طبقه بندی فشار و دما راهنمایی می کنند. موارد زیر برخی از تست های ضروری و اختیاری در تولید شیرآلات هستند:

انواع تست نشتی شیرآلات در شرکت صدرا ماهان پارسیان:

شرکت صدرا ماهان پارسیان بخش تست داخلی خود را دارد و تست های نشت زیر را توسط پرسنل با تجربه و مجرب خود انجام می دهد:

تست های دمای بالا ، فشار بالا و تست دوام در مدت زمان طولانی را  نیز می توان با توجه به درخواست مشتری و الزامات مورد نیاز او انجام داد .

در شرکت صدرا ماهان پارسیان تست های مخرب زیر نیز با توجه به نیاز مشتری و الزامات پروژه قابل انجام است:

در شرکت صدرا ماهان پارسیان تست های غیر مخرب زیر نیز با توجه به نیاز مشتری و الزامات پروژه قابل انجام است:

تستهای غیر مخرب زیر توسط پرسنل واجد شرایط و دارای گواهینامه مطابق با استاندارد EN 473-ISO 9712 یا SNT-TC-1A LEVEL 2 انجام می شود: